Anonim
Kuidas mängida Ameerika jalgpalli - Teadmised

Sisu

Selles artiklis: Reeglite ja terminoloogia mõistmineMängutaktika põhireeglite hoidmineReferentsid

Kui olete kunagi mõelnud Ameerika jalgpalli mängimise põhireeglite üle (või vähemalt seda järgides), pole te üksi. Ameerika jalgpall võib jätta mulje, nagu näeksid hunnik mehi pidevalt üksteise kallal nokitsemas, kuni mõistate mõnda põhireeglit ja hakkate nägema mängu ajal rakendatud strateegiat.

etappidel

1. meetod: mõista reegleid ja terminoloogiat

1. Tea, mis on mängu eesmärk. Ameerika jalgpalli eesmärk on koguda punkte, võttes palli lähtepunktist kaevu 91,44 meetri (100 jardi) ja 48,8 meetri (30 jardi) laiuselt väljalt piirnesid maa mõlemas otsas kümne meetri sügavusega ja seda nimetati de-eesmärgi alaks. Iga meeskond kasutab punktide kogumiseks nende ees olevat den-värava tsooni, püüdes samal ajal takistada vastasvõistkonda jõudmast nende taga olevate den-väravate alale. Iga den-värava tsoon on paigutatud Y-kujuga selle välisküljele, mida nimetatakse väravapostiks ja mida kasutatakse punktide löömiseks, lüües palli jalamile.
    • Meeskonna kaitstud den-värava ala nimetatakse tavaliselt "nende" lõpptsooniks. Seega on meeskond, kellel on 70 jardil veel minna, enne kui see maandumispunkti saab, asuda 30 jardi kaugusel tema väravate piirkonnast.
    • Meeskondade vahelise palli valdamise leebus toimub rangete reeglite järgi. Palli valdavat meeskonda nimetatakse "rünnakuks", teist võistkonda nimetatakse "kaitseks".

2. Teage, kuidas matši kestust jagada. Jalgpallimäng jaguneb neljaks 15-minutiliseks perioodiks, vaheajaks teise ja kolmanda perioodi vahel nimetatakse "poolajaks", mis tavaliselt kestab 12 minutit. Mänguperioodil jaguneb matš veelgi lühemateks osadeks, mida nimetatakse "nägu-maha". Vahetus algab siis, kui pall läheb maapinnast mängijate kätte ja lõpeb, kui pall puutub vastu maad või kui palli hoidev inimene asetab vähemalt ühe põlve maapinnale. Kui mänguväli on läbi, on mängijatel 40 sekundit aega, et panna pall tagasi väljaku keskele, kus tegevus peatati, ja paigutada meeskond uuesti mängu, enne kui järgmine mäng võib alata.
    • Mänguaeg võib katkestada mitmel põhjusel: kui mängija ületab väljaku piiri, kui vilistatakse karistus või visatakse söödu, kuid keegi pole seda suutnud kätte saada, peatub kell, kuni kohtunikud teevad otsuse.
    • Karistused edastavad kohtunikud, kes viskamise korral viskavad väljakule kollased lipud, et teavitada kõiki väljakul olevaid mängijaid karistusest viltu. Karistuste tagajärjel langeb reegleid rikkuv meeskond väljakult 5–15 jardile. Karistusi on palju erinevaid, kuid mõned levinumad on "pahupidi" (keegi oli palli püüdmisel joone valel pool), "käte ebaseaduslik kasutamine" (keegi tabati teine ​​mängija oma kätega, selle asemel, et teda regulaarselt blokeerida) ja "niitmine" (keegi puudutas vastasmängijat, välja arvatud pallihoidja talje taga ja alt).

3. Tea, kuidas mäng läheb. Ameerika jalgpall põhineb kahel põhilisel struktuurielemendil, mis mängu juhivad: need on avalöögi- ja katsesüsteem.
    • Löögikeel: Mängu alguses viskavad meeskonna kaptenid palli, et otsustada, kes peab palli lööma, et saata see vastasmängu mängule, mis tähistab mängu algust. Seda algfaasi nimetatakse löögiks ja see hõlmab tavaliselt lööki, mis saadab palli põllu ühest otsast piisavalt kaugele, siis tormab palli lööv võistkond vastuvõtva meeskonna poole, et takistada neil palliga joosta. palli võimalikult kaugele löögi andnud meeskonna väravapiirkonda. Pärast poolaega on teine ​​meeskonna löök, kellel on pall vastaskaldal.
    • Katsed: Ameerika jalgpallis on sõna "katse" sünonüüm sõnaga "õnn". Ründaval meeskonnal on lubatud neli katset palli kätte saada 10 meetri kaugusel (umbes 9,1 meetrit) värava piirkonnast. Iga mäng lõppeb uue katsega. Kui meeskond on suutnud oma esimesel katsel 10 jardi võrra kaugemale jõuda, siis enne neljanda ja viimase katse saabumist alustame uuesti loendamist esimesest katsest, mida tavaliselt tähistatakse "1. ja 10 jardi", mis näitab, et peame minema kaugemale. üks kord kümne vaatlusjaama kauguselt, et alustada uuesti esimesest katsest. Vastasel korral arvestatakse katseid ühest neljani.Kui neli katset üksteisega õnnestuvad, ilma et meeskond saaks loendureid nullida, et esimest katset uuesti alustada, läheb palli kontroll teisele meeskonnale.
      • See tähendab, et meeskond, kes kannab iga toimingu jaoks palli vähemalt 10 meetri kaugusel, ei kasuta oma teist katset. Kui meeskond on palliga edasi liikunud vähemalt 10 jardi õiges suunas, on järgmine toiming esimene katse 10 jardi edasi viia.
      • Esimesel katsel loendurite tagasi panemiseks kuluv vahemaa on kumulatiivne, mis tähendab, et esimesel katsel 4 jardi, teisel 3 jardi ja kolmandal 3 jardi edasiliikumisega on see piisav, et järgmine playoff uuesti alata. esimene katse.
      • Kui tegevus lõpeb palliga kriimustusjoone taga, lisatakse jardide vahe esimese katse tegemiseks vajalikule kogukaugusele. Näiteks kui veerandröövel lüüakse 7 jardil joone tagant, kui pall on tema käes, siis järgmine mäng antakse järgmiselt: "2. ja 17 jardi", mis tähendab, et järgmise kolme mängu jooksul tuleb katta 17 meetrit esimese katse juurde naasmiseks.
      • Neljanda katse tavapärase mängimise asemel võib ründav meeskond palli tühjendamiseks (seda nimetatakse ka puntiks) lüüa - see on pikk löök, mis annab palli juhtimise teisele meeskonnale üle, kuid mis võib neid sundida alustama tegevust kõrgemal kohapeal, kui see muidu oleks olnud.

4. Siit saate teada, kuidas meeskond koosneb. Igal võistkonnal on lubatud väljakul korraga olla üksteist mängijat. Meeskonna erinevad liikmed asuvad erinevatel ametikohtadel ja neil on valdkonnas erinevad funktsioonid. Kõige professionaalsemad meeskonnad koosnevad tegelikult kolmest eraldi mängijarühmast, kellest igaüks võtab teatud tüüpi ülesannete täitmiseks väljakul rotatsiooni.
    • rünnak koosneb järgmistest mängijatest:
      • Veerand- või tagakülg, kes möödub või annab palli jooksjale.
      • Keskus, mis edastab palli kriimustusjoonelt (lähtejoonelt) veerandvariandile - me räägime "klõpsust".
      • Ründeliin, mis koosneb keskusest, kahest valvurist ja kahest ründavast blokeerijast, kes kaitsevad teisi mängijaid kaitsva meeskonna vastu samal ajal, kui palli antakse või antakse teisele mängijale.
      • Kaugemad ääremängijad, kes jooksevad kaitse taga ja püüavad palli, kui keegi söödab.
      • Pallikandja, kes võtab vastu palli ja jookseb värava suunas.
      • Tiivad lähestikku, mis aitavad kaitsta joone väliskülge ja pääsevad palli ka siis, kui on olemas söödu.
    • kaitsemeeskond koosneb järgmistest mängijatest:
      • Linebackerid, kes kaitsevad mööduvate toimingute eest ja tormavad ka joone poole, et lahendada veerandtagust.
      • Kaitseliin, mis peab säilitama surve ründavale joonele.
      • Nurgalöögid ja maadlejad, kes suunavad oma kaitset mängijatele, kes asuvad positsiooni saamiseks või üritavad palli kaugemale visata, et kaitsejoont ületada.
    • Kolmas meeskond on l erimeeskond kellele helistatakse, kui palli jalamil tuleb läbi lüüa. Nende ülesanne on võimaldada vabastamise teinud inimesel vaikselt lüüa, ilma et teine ​​meeskond teda vajutaks.

5. Jälgige oma tulemust. Mängu eesmärk on koguda rohkem punkte kui vastasvõistkonnal. Viigi korral mängitakse tavaliselt lisaaeg 15 minutit. Punktide kogumise viisid on järgmised:
    • maandumisel, kui mängijal õnnestub viia pall vastavasse den-värava tsooni (või palli, mille võtab mängija, kes seisab sobivas den-värava tsoonis), on 6 punkti väärt.
    • katse muuta, kui mängija lööb väravapostide vahel pärast seda, kui tema meeskond on maandunud, teatab 1 punkt. Kui maandumistoimingule järgneb löögi asemel löödud värava tsoonis mööduv tegevus, nimetatakse seda toimingut kahepunktiline teisendus ja see toob tagasi 2 punkti.
    • punti paigutamine, kus mängija lööb väravapostide vahel lüüa, ilma et oleks saavutanud eelmise mängu puudutust, teatab 3 punkti. Tagasilööke peetakse üldiselt viimase võimaluse taktikaks, mida kasutatakse tiheda mängu lõpus.
    • ohutus, kus mängija asub platsil nii kaugel, et asub omaenda värava tsoonis ja seejärel palli valdamise ajal tabas teda, teatab 2 punkti.

2. meetod: omandage mängu taktika põhireeglid

1. Võitle näpuga otsa joostes oma väljaku esiosale. Üldiselt on Ameerika jalgpallis kõige tavalisem mäng põllumängude võistlusmäng. Võistlusmängud teenivad ühe mängu kohta vähem struune kui mööduvad mängud, kuid on palju vähem tõenäoline, et nad annavad tahtmatult palli vastasele meeskonnale. Neil on lisaboonus, kui nad saavad palli kiirelt kaitsja käest, enne kui agressiivne kaitse jõuab tema tasemele ja põhjustab meeskonnale lisaaedade kaotamise. Kui pall kukkus võistluse ajal, nimetatakse seda kohmakaks. Teise meeskonna poolt on võimalik juhtima asuda kobamisi.
    • Keskmängija annab palli võistlusele pääsemiseks tavaliselt meeskonnakaaslasele (tavaliselt tagasi jooksmisele), kuid ta võib ka ise palli abil joosta. Üks veerandmängija peamisi omadusi on oskus kiiresti mõelda ja olukorda devalveerida, samal ajal arenedes, et oleks võimalik otsustada, millal ise palliga joosta.
    • Võistlusmängude eeliseks on see, et kaitseliini tagant on neid raske detailselt näha. Väga sageli üritab ründav meeskond kaitset petta, teeseldes, et annab palli kahele või isegi kolmele erinevale ratturile. Kui trikk töötab, saab sõitjatel, kellel on tegelikult palli, end kaitsest läbi proovida enne, kui nad saavad toimunust aru ja jooksevad kogu välja läbi, et hõlpsalt puudutus saada.

2. Läbistage kaitsed mööduvate mängudega. Veidi harvem kui võidusõidumäng, on läbiv mäng väga hea viis kaotatud laevateede kiireks taastamiseks ... kuid ainult siis, kui läbimine õnnestub. Lühikesi möödasõite kasutatakse sageli koos võistlusmängudega, et kaitse valvel püsiks. Mööduva mängu suur eelis on võime täielikult väljuda väljakul tugevast kaitsest. Mittetäielikud söödud (kui keegi palli pärast viskamist ei püüa) stopper peatub ja toiming lõpetatakse.
    • Tavaliselt võtab veerandtaguse läbimine kauem aega kui võidusõidumängu jaoks vajalik, seetõttu peab ründav joon olema eriti paindumatu, samal ajal kui veerandmängija pühib välja, et leida vastuvõtja tühjalt kohalt. kaitse, mis takistab teda ründamast (palli valdamise ajal võideldakse kriimustusjoone taha). Kui avaosa on tuvastatud, peab naissoost mängija hindama, kui kaugele ta peab kuuli viskama, et vastuvõtja saaks liikudes kinni püüda.
    • Kui kaitsetöötlemine võtab kinni söödu, nimetatakse seda pealtkuulamiseks. Nagu ka fumble'i puhul, võtab kaitses pall pealtkuulamise (ja siis rünnakuks) kaitse. Sama oluline on ka see, et palli pealtkuulamine pole lõppenud. Palli kinni hoidev kaitsemängija võib (ja sageli peab) tegema täieliku U-pöörde ja jooksma palli üle kogu väljaku, et proovida saavutada põnev maandumine.

3. Kombineerige läbisõidud ja võistlused. Teie ründav meeskond peab kavandama võistluste ja mängude vaheldumisi, et hoida kaitset pinges. Proovige koos oma meeskonnaga mitut erinevat koolitust ja treenige, et saada nende koosseisude realiseerimisel efektiivseks.
    • Eelkõige peaks kvartalimees harjutama palli täpselt viskamist ja õppima ka valet õhupalli allahindlust kandjatele, kes võivad vaenlast petta.
    • Üldreeglina on kindlam alustada rohkemate võistlustega, kuni teie meeskond suudab aru saada, kuidas kaitse avaldub. Kaitsemeeskonnal, kes suudab palli hästi pealtkuulata, ei pruugi olla palju võimalusi väljakul edasi liikuda või vastupidi.
    • Reguleerige vastavalt võistluste ja möödumiste vahelist tasakaalu. Kui mängite kaitses, jälgige hoolikalt mängijate positsioone ja proovige ennustada, kas toiming on võistlus, lühike või pikk läbimine, et kaitsta vastasvõistkonna vastu võimalikult tõhusalt. Ja ärge unustage, et miski ei takista muud kui veerandtaguse tasandamist, nii et kui näete avaust, minge edasi.

4. Treeni väga tihti. Parim viis jalgpallis edasipääsemiseks on kahtlemata seda spordiala regulaarselt harrastada. Mäng nõuab spetsiifilisi oskusi, mida paljudes teistes eluvaldkondades ei leidu, seega on regulaarse harjutamine vajalik, et oma mänguviisi parandada.
    • Treenige soovitavalt koos oma meeskonnaga. Harjutage palli hoides, palli kinni püüdes ja palli käes hoides. Treenige, jälgides teisi mängijaid, et saaksite oma tegevusi muuta mujal väljakul toimuva põhjal.
    • Samuti on väga oluline pingutada jõu ja vastupidavuse nimel.
    • Ärge unustage koos strateegiat ja konkreetseid tegevusi, näiteks punti harjutada, et saaksite väljakul käia ja toimiksite võistluspäeval hea intelligentsusega kollektiivina.

5. Uurige strateegiat. Selles juhendis loetletakse ainult mängu kõige elementaarsemad elemendid. Meeskonna koosseisud ja strateegiad ületavad siin esitatud teabe palju. Tutvuge mõnega neist ja mõelge, kuidas teie meeskond saaks neid väljakul eelise saamiseks kasutada.
nõu

• Pange pall oma kehaga kehast eemale, liigutage seda siis teile lähemale. See aitab vältida palli kehalt põrkamist, kui proovite seda kinni püüda.
  • Palli liikumisel kindlalt hoidmiseks asetage ühe käe peopesa ballooni ühe külje otsa ja asetage teine ​​ots käe sisekülje voldisse, kus küünarnukk asub. Seejärel voldi käsivarsi nii, et pall püsiks kindlalt vastu keha. Kui mõni teine ​​mängija lööb, asetage vaba käsi palli kohale ja kinnitage see kindlalt. Parem on kaotada jardid ja hoida palli, kui võita ja lõpuks pall kaotada.
  • Venitage enne iga treeningut.
Hoiatused
  • Ameerika jalgpalli mängides on verevalumid ja kurnatus normaalne, kuid kui teil tekib tugev või püsiv valu, lõpetage mängimine ja laske arstil teid kontrollida.
  • Jalgpall on jõhker spordiala, nii et ole valmis kaadreid tegema. Kui eelistate mitte mängida intensiivse füüsilise kontaktiga jalgpalli, võite alati proovida jalgpalli, kus koputate palli või jalgpalli lippu, kus mängija loetakse "tabanud", kui vastasmängija ta maha rebib. üks tema rihma külge riputatud riideribadest.